نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: نسبت میان مدیریت ، مدیریت استراتژیک و مدیریت بحران در چیست؟

 1. #1
  Administrator
  تاریخ عضویت
  Mar 2014
  نوشته ها
  185

  Question نسبت میان مدیریت ، مدیریت استراتژیک و مدیریت بحران در چیست؟

  مدیریت : طرح ریزی و کنترل برای استفاده بهینه از منابع می باشد.
  مدیریت استراتژیک : فرایندی است که در طی آن سازمان با شناسایی نقاط قوت و ضعف خود از یک سو و فرصتها و تهدیدات محیطی از سوی دیگر تلاش می کند تا ضمن هماهنگی با محیط ، ماموریتهای خود را به انجام برساند.
  مدیریت بحران : مجموعه تصمیماتی که در مقابله با بحران انجام می گیرد و هدف آن کاهش روند بحران ، کنترل بحران و کاهش و رفع بحران است و عبارتست از فرایند برنامه ریزی ها و اقدامات دولتی ، دستگاههای اجرایی و عمومی که با مشاهده و تجزیه و تحلیل بحرانها به صورت یکپارچه با استفاده از ابزارهای موجود در جهت پیشگیری ، آماده سازی ، مقابله و بازسازی، تمهیداتی را برای مقابله با بحرانهای احتمالی آتی پیش بینی نماید.

  استراتژی یعنی راهبرد و از نظر لغوی به معنای نقشه جنگی می باشد.
  در عمل امروزه به نوعی نقشه اشاره می شود، مسئله اصلی این است که سازمان باید دارای نقشه باشد مدیران باید نقشه بکشند که همین نقشه و راه مبین مدیریت استراتژیک است . این نقشه باید پاسخ به پنج سوال what,who,when,how,where را در برگیرد.
  مدیریت استراتژیک مسئله جدا از علم مدیریت نیست در واقع همان مدیریت است و جدا و مستقل و متفاوت از مدیریت نیست . وقتی مدیریت را تعریف می کنیم به نوعی مدیریت استراتژیک هم تعریف می شود.
  مدیریت استراتژیک فرایند 1- طراحی و تدوین 2- اجرا 3- ارزیابی استراتژی ها در سازمان است.
  مدیریت هم شامل طرح ریزی و کنترل برای استفاده بهینه از منابع و کاربرد موثر و کارامد منابع انسانی و مادی از طریق 1- planning تدوین 2- organizing,resourcing,directing اجرای استراتژی 3- controlling ارزیابی می باشد.
  در سازمانها و ارگانها اگر بتوانیم مدیریت استراتژیک را به خوبی اجرا کنیم آنگاه نیازی به مدیریت بحران نداریم زیرا وقتی مدیریت استراتژیک داریم دیگر بحرانی نداریم که نیاز به مدیریت بحران داشته باشیم. زمانی باید بحران را امری اجتناب ناپذیر دانست که نتوان مدیریت استراتژیک مناسبی در سازمان داشته باشیم.


 2. #2
  برای انجام تشریفات عروسی، تالار، عکاسی، لباس عروس و آرایشگاه به لینک های زیر مراجعه کنید

  عروس
  تالار عروسی و تالار پذیرایی

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •